videók

Ezen az oldalon a saját készítésű videóim tekinthetők meg.  Elsőként Dsida Jenő: A semmi álma c. versére adaptált, látványában a hegymászásról, de valójában az 'ÉLET'-ről szóló bemutatkozásomat. Háttérzeneként a Secret Garden: Adagio hallható.


Ez is egy ismert hegy, 1281 m magas, amely a szörnyűséges múltja ellenére is csodálatos, s én bizony kíváncsi voltam a 600 m átmérőjű és 200 m mélységű kráterének félelmetes belsejére is, így hát felcaplattam rá. A videó héttérzenéjeként Vivaldi művét hallhatjuk.


Ez a harmadik videó is egyfajta bemutatkozás, ahol a humort a szmájlikkal párosítottam. Weöres Sándor: Ki minek gondol versét a Kávészünet zenésítette meg.


Egy csöpp kis varázslat mindenki életében fontos, így az enyémben is. Nos, az alábbi videóban ebből nincs hiány. Lupsánné Kovács Eta: Varázserdő verse és a Secret Garden: Elégia című zenéje mindenképpen azzá teszi.


Amikor azt hallom valakitől, hogy "nincs szerencsém"... annyira szeretnék rávilágítani, hogy a szerencsét ne pénzben, vagyonban, karrierben mérje, hanem elsősorban a létezésében, miáltal szemlélője lehet a csodálatos világunknak, másodsorban pedig egészségben, hogy sokáig részese maradjon. A videó háttérzenéje Paul de Senneville: Mariage d' amour című szerzeménye.


Az alábbi videó is a természet csodáit mutatja be, ezúttal Radnóti Miklós: Nem tudhatom c. versének feliratozásával; Boncsér Árpád szobrász-festőművész Radnóti plakettjének és Északkelet Magyarország tájfotóinak felhasználásával. Zenei aláfestésnek a Secret Garden: Song from a secret garden-t választottam hozzá.


A végeláthatatlan óceán és tenger időjárástól és napszaktól függő színpompáit mutatja be az alábbi videó, háttérzeneként a Secret Garden: Poeme zenei aláfestésével.


Az alábbi videón a gyönyörűséges erdélyi tájegységek és tájképek bemutatása alatt a székelyek imája, a 'székely miatyánk' hangzik el.


Arról, hogy Szent István királyunk mit mondana nekünk a honfoglalásról, az államalapításról, talán van fogalmunk, de 'annyi mindent kéne még elmondania' ezeken kívül is, amit ebben a történelmi pillanatokat felidéző és a nemzeti összetartozás érzését erősítő videóban az Ismerős Arcok tesz meg helyette, a Nélküled című dalával. 


A brit királyi családnak erdélyi gyökerei is vannak, II. Erzsébet királynő ükanyja, Rhédey Klaudia a Maros megyei Erdőszentgyörgyön született 1812-ben és az ottani Rhédey-kastélyban nevelkedett. III. Károly brit király még trónörökösként, a 2000-es évek előtt, a Kovászna megyei Zalánpatakon és a Brassó megyei Szászfehéregyházán vásárolt egykori parasztházakat és birtokokat, amit a helyi hagyományoknak megfelelően újíttatott fel. Székelyföldi birtokaira minden évben ellátogat, többnyire néhány barátjával, de előfordult, hogy Harry herceggel érkezett. S a királyság mesébe illő történetét a 'Meseautó' c. filmből ismert zene teszi még meseszerűbbé.


A következő videók valamilyen összefüggésben az évszakokhoz kapcsolódnak. Kezdjük a tavasszal, amikor szerelembe borul a természet... először a hóvirág, az ibolyák, nárciszok bontják ki szirmaikat, aztán szép lassan minden növény virágát ontva kínálkozik, hogy szorgos méhecskék, bogarak, madarak, vagy akár a szél megtermékenyítse, hiszen a virág nem más, mint a növények 'nemi szerve' , célja a megújulás, önmaga reprodukálásával az élet továbbvitele. Így van ez az embernél is, nem véletlenül nevezik a tavaszt a szerelmesek évszakának. Wass Albertnél pontosabban aligha lehet megfogalmazni, ami ilyenkor történik. "Ez a tavasz törvénye: életet bontani, továbbadni az életet, világra hozni valakit. Komoly, szép érzés volt ez. Érezte, hogy valamennyien egyek, szövetségesek, közös a céljuk: az erdő, az állatok, a madarak és ő maga. Egy törvénynek engedelmeskednek, és egyazon parancsot hordoznak magukban: az életet." Zenei aláfestésül sem véletlenül választottam a Je t' aime-t.


Még a tavasz beköszöntése előtt van a farsang. Az alábbi videó a velencei karneválra hív meg, Andrew Lloyd Webber musical zenéjére, a Madách Színház színészei előadásában kel életre az 'Operaház fantomja'.


Nyár elején, a saját kertemben készült az alábbi videó, háttérzenéjének a Secret Garden: Serenade c. művét választottam.


Őszi sétám a Duna partján, a lehullt sárga faleveleken lépkedve, lenyűgöző látványát szerettem volna megmutatni ezzel a videóval. A  háttérzene a 'Bye Bye Colonel London Starlight Orchestra Famous Western Themes' lemezről való.


Hideg tél van, kopárak a fák az erdőben, de a természet így is gyönyörű. Ezt szerettem volna megmutatni ebben a videóban. Háttérzeneként Vásáry André adja elő a Völt egyszer egy vadnyugat c. filmzenét.


Egyik téli sétám alkalmával, a befagyott Dunaparton fotózgattam, ebből az anyagból készült az alábbi videó. A háttérzeneként alkalmazott művet Ennio Morricone szerezte.


Gyönyörűséges téli havazásban, a házunk közelében lévő erdei sétánk alkalmával készítettem a videót. Kísérőzeneként a Keresztapa c. film zenéjét alkalmaztam.


A tél is csodásan szép tud lenni, a hófödte tájjal, jéggel, zúzmarával, szánkózással, korcsolyázással. Háttérzeneként a NOX: A tél dala csendül fel.


Édesanyámra megemlékezésül, a gondoskodó anyai szeretetet az állatvilággal szemléltetve készítettem az alábbi videót, amiben Cserháti Zsuzsa: Édes kisfiam dala hangzik el. 


Barátok nélkül magányosnak éreznénk magunkat. Ápolni kell az ilyen kapcsolatokat, hogy végig kísérjék az életünket. A videóban Máté Péter: Azért vannak a jó barátok dalát Tamás Gábor énekli.


Amikor észrevesszük, hogy a környezetünkben valakinek az arcára kiül a 'sötét szomorúság', próbáljunk meg valamit tenni azért, hogy 'elűzzük a bánatát'. A videóban Bródy János: Mit tehetnék érted című dala csendül fel.


Bizony, előfordul, hogy megbántjuk akit szeretünk (szülőnket, gyermekünket, testvérünket, szerelmünket, barátunkat), de büszkeségből, vagy mert félünk az elutasítástól, nem folyamodunk a bocsánatkéréshez, pedig mi magunk is szenvedünk a kialakult helyzettől. Goethe versével és Albinoni zenéjével talán egyszerűbb lesz. 


'Lehetek én is, lehetek én is az egyetlen, kinek szíve eddig még soha nem tapasztalt mértékben korlátok nélkül növekszik egyre, a sztratoszférán át tör a végtelenbe. Lehetek én is, lehetek én is az az egy, az az egy...' énekli a Vad Fruttik, s bizony, mindannyian lehetünk azok az 'EGY'-ek. 


Jelképesen a Mária Valéria híd elválasztó, majd összekötő szerepét felhasználva ez a videó a szeretetről, az összetartozásról, az ölelésről szól, Kormorán: Öleld át, ki melletted áll dalával.
 

A szerelem érzése talán az élet egyik legszebb csodája. A tudomány csupán kémiaként tekint rá, amitől mi emberek 'megrészegülünk'.Jobbágy Károly: Tanítás című versrészlete arra is rámutat, mire figyeljünk, hogy tartós legyen. Ezt a videót Gérard Presqurvic: Rómeó és Júlia musical - Szívből szeretni dala keretezi.


Az igaz szerelmet jó esetben házasságkötés követi. Erről a témáról mutat inspirációkat a következő videó, Heltai Jenő versidézetével és Nino Rota: Rómeó és Júlia zenei aláfestéssel.


Egy piciny emberke készülődik földlakóvá válni édesanyja és édesapja szerelmének gyümölcseként. Ezt a folyamatot mutatja be az alábbi videó, amelynek háttérzenéjeként Edvin Marton hegedűművész közreműködésével a Love story betétdala csendül fel.


S ha már megszülettünk, minden évben meg is ünnepeljük azt, hogy részese lehetünk ennek a csodálatos világnak. A következő öt videó erre az alkalomra szóló születésnapi köszöntéseket tartalmaz.






A névnapi köszöntések sem maradhatnak ki, lesz hozzájuk először mindenféle virág, aztán pedig csak 'egy szál harangvirág'. 



A mondás szerint, miután Isten megteremtette a kutyákat, csak leült és mosolygott, s ha megnézzük az alábbi videót, rájövünk, hogy miért.



Húsvéttal, adventtel, a karácsonyi ünnepekkel és a szilveszter-újévvel kapcsolatos hét videó sorakozik az alábbiakban:








A búcsúzás is az életünk része, vagy csak mert valami okán távol kell élnünk egymástól, de sajnos bizony előfordul, hogy véglegesen is el kell búcsúznunk valakitől, akit pedig nagyon szerettünk. A következő öt videó búcsúzásokról, a gyászról szól.








Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése